Tisk

Turistika na koni

Turistika na koni

Komplexní informace o hipoturistice na území Mikroregionu Hodonínsko a Regionu Podluží, o možnostech trávení volného času v koňském sedle na značených koňských stezkách či přilehlých koňských stanicích.

Připravili jsme pro Vás ucelený přehled značených koňských stezek a stanic na území Mikroregionu Hodonínsko a Regionu Podluží, ale také koňských stanic z rakouské příhraniční oblasti – Wienviertler Dreiländereck.

Představení koňské turistiky můžete také vnímat jako rozšíření stávající nabídky možností cestovního ruchu těchto regionů. Na stránkách publikace najdete nabídku služeb spojených s koňmi poskytovaných podnikatelskými subjekty i informace o pilotním produktu hipoturistiky v mikroregionu „Hodonínsko – turistika na koni". Víme, že proces zavádění nového produktu má silně dlouhodobý charakter a závisí na zdravém nadhledu, vzájemné komunikaci a spolupráci.

Věříme, že v následujícím období vytvoříme nosné zázemí pro rozvojové aktivity v oblasti hipoturistiky.

Za realizační tým

Patrícia Juráňová
manažerka Mikroregionu Hodonínskona-konskem-hrbete

Na koňském hřbetě

Pokud nepatříte mezi typy „plážových povalečů", přijeďte se pobavit na Hodonínsko. Nemusíte sedět přímo na hřbetě koně (ale i to je samozřejmě možné), nechejte se svézt kočárem nebo historickou bryčkou. Anebo si jen zacválejte po lesních cestách, tak jako kdysi knížepán. Koňské farmy nabízí i další služby spojené s aktivním odpočinkem, ubytování a  stravu. Vyzkoušejte nabídky naší nové publikace.

O projektu

Na Hodonínsku přibývá těch, kteří by rádi dali před dovolenou v zahraničí přednost dovolené v sedle, ale vlastního koně nemají. Stále vzrůstá počet majitelů koní, kteří se jezdectví věnují jen rekreačně a plní si svou touhu toulat se krajinou. Projekt „Hodonínsko – turistika na koni" přináší řešení značení a návod, jak nejsnadněji procestovat krajinu na koňském hřbetu a zároveň navštívit turisticky oblíbená místa. Trasy jsou vedeny odněkud někam a jsou určeny jak pro zemědělce, tak pro cestovní ruch. Pro místní obyvatele setkání s jezdci může znamenat ekonomický přínos, ale také ohlédnutí za minulostí, kdy venkov byl plný koní a svět nebyl tak uspěchaný. Turistika na koni přináší zážitky z cesty přírodou, možnost navštívit turistické památky i další zajímavosti regionu a příhraničí.

mapa01

loga

Hledat na webu

Kontakty

Mikroregion Hodonínsko

Masarykovo nám. 53/1
695 01 Hodonín

Patrícia Juráňová

+420 775 393 663
juranova@hodoninsko.eu
www.hodoninsko.eu


Region Podluží

Náměstní 177
695 01 Lanžhot

Ing. Josef Smetana

+ 420 777 328 052
smetana@podluzi.cz
www.podluzi.cz